Elektrické infrazářiče

Elektrické infrazářiče 2017-12-12T12:15:26+01:00

Typ INFRA 3180

Příkon 1,8 kW
Rozměr (d x š x v) 1000 x 190 x 67mm
Váha 6,5 kg
Napájení 230V/50Hz
Cena 4124,- Kč bez DPH

Typ INFRA 3240

Příkon 2,4 kW
Rozměr (d x š x v) 1500 x 190 x 67mm
Váha 9,7 kg
Napájení 230V/50Hz
Cena 5777,- Kč bez DPH

Programovatelný termostat 003180

Programovatelný termostat 003180 pro ovládání elektrických topidel je vhodný pro el. infrazářiče 3180 a 3240. Díky jednoduchému nastavení požadované teploty v místnosti zajistí nejen komfort příjemného prostředí, ale při správném nastavení může přinést i značnou úsporu el. energie. Tento termostat je možné použít k ovládání zařízení 100 – 240 V, maximální proud je 25 A. Teplotní přesnost je +- 1°C.

Termostat umožňuje na každý jednotlivý den v týdnu nastavit až 6 časových úseků s požadovanou teplotou. Pokud například od pondělí do pátku odcházíte pravidelně z domova, je možné nastavit snížení teploty po dobu vaší nepřítomnosti, čímž můžete ušetřit nemalé náklady na vytápění. Pokud se například vracíte pravidelně v určitou hodinu, stačí nastavit čas, kdy má termostat s předstihem sepnout topení tak, aby v době vašeho návratu byl byt nebo dům vytopen na příjemnou teplotu(viz.vzorová tabulka možného nastavení). Podobně pak můžete teplotu snížit třeba na noc, kdy je nižší teplota vhodná i pro příjemnější spánek. Jiný denní režim pak můžete nastavit například pro víkend, kdy kupříkladu vstáváte později a převážně se zdržujete doma.

Jestliže z nějakého důvodu kdykoli v průběhu dne požadujete teplotu změnit, stačí požadovanou teplotu nastavit tlačítky na termostatu nebo na dálkovém ovladači a navolená teplota zůstane aktivní do nejbližšího nastaveného časového úseku, kdy se termostat vrátí do automatického režimu. Další možností je přepnutí z automatického do manuálního režimu. Automatický režim přepíná teploty podle nastavených časových úseků, v manuálním režimu je udržována trvale jedna nastavená teplota, dokud obsluha opět ručně nepřepne do automatického režimu. Na displeji je zobrazován aktuální čas a den v týdnu, aktuální teplota v místnosti, aktuálně nastavená teplota, indikace automatického nebo manuálního režimu a sepnutí topení. Termostat je napájen přímo ze sítě 230 V, jeho odběr je menší než 1,5 W. Dodáván je včetně krabičky vhodné pro montáž jak na zeď, tak do zdi. Součástí dodávky je i sada šroubů s hmoždinkami a dálkové ovládání. Termostat je vybaven spínacím relé, které je vhodné pro spínání proudů do 25 A, zvládne proto přímo spínat většinu přímotopů a elektrických topení s jištěním 16 A. Pokud požadujete ovládat současně více přímotopů je možné objednat rozvaděč s hlavním vypínačem, samostatným jištěním každého spotřebiče a hromadným spínáním přes stykač. Čidlo teploty je vyvedeno na povrch rozvaděče.

Možnosti nastavení

vytápění hal s nejvyšší účinností